Ana Sayfa

From Forest Restoration Wiki
Jump to navigation Jump to search
This page is a translated version of the page Main Page and the translation is 100% complete.
COST (European Cooperation in Science and Technology) is a funding organization for research and innovation networks.

ForestRestorationWiki 2022'de piyasaya sürüldü ve COST (Avrupa Bilim ve Teknoloji İşbirliği) tarafından desteklenen COST Action CA19128 PEN-CAFoRR (İklim Uyumlu Orman Restorasyonu ve Ağaçlandırma için Pan-Avrupa Ağı) çalışmalarına dayanıyor.

Daha fazla bilgi için PEN-CAFoRR ve COST web sitelerini ziyaret edin.

PEN-CAFoRR (İklim Uyumlu Orman Restorasyonu ve Ağaçlandırma için Pan-Avrupa Ağı)

ForestRestorationWiki, FRM'nin kaynakları ve mevcudiyeti, son teknoloji metodolojiler ve yöntemler, güncel bilgi ve araçlar ve diğer ürünler de dahil olmak üzere Avrupa'da iklime uyumlu orman restorasyonu ve yeniden ağaçlandırma ile ilgili tüm bilgileri içeren bir veritabanı olmayı hedefliyor.

ForestRestorationWiki için metodolojiler, araçlar, materyaller ve ürünlerden elde edilen deneyimler de dahil olmak üzere veritabanını oluşturmak için paydaşların katılımı çok önemlidir. PEN-CAFoRR Eylemi, Avrupa'da ve dünya çapında mevcut deneyimleri ve iyi uygulamaları gözden geçirecek ve bunlardan yararlanacaktır. İlgili paydaşlar bilimsel toplulukla birlikte PEN-CAFoRR Eyleminin en son bilgi ve sonuçlarına erişebilecek.

COST Aksiyon ömrünün ötesinde ForestRestorationWiki, araştırmacıların, uzmanların ve profesyonellerin katkıda bulunduğu ve orman restorasyonuyla ilgilenen tüm kişi ve kuruluşlar için yararlı olan büyüyen ve sürdürülebilir veritabanını temsil etmeyi amaçlamaktadır.


Başlamadan önce

Kategoriler

  • Tanımlar
  • Aletler
  • Projeler
  • Örnekler

Sayfalar